Przegląd prasy z lutego 2021 w Drezdenku, najważniejsze informacje miesiąca

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Drezdenka czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Drezdenka czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w lutym czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Drezdenka najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Wielki Cisownik - pogoda dzisiaj (01.03). Warunki w górach (Beskid Mały)”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd lutego 2021 w Drezdenku: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z lutego 2021 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wielki Cisownik - pogoda dzisiaj (01.03). Warunki w górach (Beskid Mały)

Jaka będzie dzisiaj pogoda na Wielkim CIsowniku? Sprawdź warunki pogodowe na (01.03) i najbliższe dni. We wtorek temperatura na Wielkim CIsowniku (Beskid Mały) ma wynieść -1 °C. Z kolei spodziewana prędkość wiatru to 2 km/h. Dzisiaj nie będzie opadów.

📢 Góra Żar: pogoda od 01.03. Prognoza na dzisiaj i kolejne dni - Beskid Mały

Góra Żar - prognoza pogody na dzisiaj (01.03). Jakie warunki pogodowe są w górach (Beskid Mały)? We wtorek temperatura na Górze Żar (Beskid Mały) ma wynieść -1 °C. Z kolei spodziewana prędkość wiatru to 6 km/h. Pogoda na dzisiaj nie przewiduje opadów.

📢 Tak internet śmieje się z Gorzowa. Zobaczcie memy o Gorzowie. Który najlepszy?

Internet śmieje się z Gorzowa? To pośmiejmy się i my, gorzowianie. Sami wiemy, że jest u nas kilka rzeczy do obśmiania. A dystans mamy do siebie wielki!

Zrób sobie prezent

Materiały promocyjne partnera

Prasówka luty Drezdenko: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w lutym uwagę czytelniczek i czytelników z Drezdenka. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Nowy Maluch Fiat 126p w elektrycznej wersji! Wygląda bardzo nowocześnie. Jak Wam się podoba? ZDJĘCIA 28.02.2021

Każdy zna Fiata 126p, popularny "maluch" przez 28 lat był produkowany w naszym kraju. To bez wątpienia legenda motoryzacji, która wciąż -gdy tylko pojawia się na drodze- wywołuje miłe wspomnienia.

📢 Lista najbogatszych Polaków 2021 Forbes. Nazwiska miliarderów ujawnione. Brzoska, Starak, Ziaja na liście Forbes

Lista najbogatszych Polaków 2021 Forbes. Przybywa miliarderów w Polsce. Przedsiębiorcy z nad Wisły znaleźli sposób, aby pomimo kryzysu wywołanego pandemią koronawirusa, powiększyć majątki. Forbes opublikował listę 100 najbogatszych Polek i Polaków 2021 roku. Dość powiedzieć, że by załapać się do rankingu należało posiadać minimum 649 mln zł, a to o ponad 15 proc. więcej niż w zestawieniu sprzed roku! Poznajcie TOP 20 najbogatszych Polek i Polaków według Forbesa. Uwaga, od sum może zakręcić się w głowie.

📢 Ubierz sobie Jana Pawła II w papieskie szaty. Gra promowana przez MEN budzi emocje. Kosztowała 790 tys. zł [26.02.2021]

Gra edukacyjna „Dziedzictwo kulturowe Jana Pawła II” promowana przez Ministerstwo Edukacji Narodowej, wywołała sporo kontrowersji. Resort kierowany przez ministra Przemysława Czarnka zalała fala krytyki w komentarzach na portalach społecznościowych. Gra jest bezpłatna. Link do niej znajduje się na stronie MEN. Gracz może np. wirtualnie ubrać Karola Wojtyłę w papieskie szaty [Aktualizacja]

📢 Szpital w Drezdenku dostał cztery nowoczesne łóżka! Będzie miał więcej miejsc dla chorych z koronawirusem

Dziś mamy 441 nowych zakażeń koronawirusem w regionie. W całym kraju to 12 142 przypadki. Na froncie walki cały czas są między innymi szpitale covidowe, których w województwie lubuskim jest 8. Jedna z takich placówek znajduje się w Drezdenku. To szpital powiatowy, w którym od kilku miesięcy leczone są tylko osoby z COVID 19.

📢 Zmarł Aleksander Doba. Znany podróżnik wchodził na Kilimandżaro

Nie żyje Aleksander Doba. Znany podróżnik miał 74 lata. Zginął wchodząc na najwyższy szczyt Afryki - Kilimandżaro.

📢 Depresja to choroba. Nie można jej lekceważyć! Nieleczona może być bardzo groźna. W skrajnych przypadkach prowadzi do śmierci - objawy

23 lutego obchodzony jest Dzień Walki z Depresją - to rodzaj choroby, której nie należy lekceważyć. Nieleczona może zakończyć się śmiercią. Jak rozpoznać depresję? Skąd wiadomo, że na nią cierpimy?

📢 Z tasakiem zaatakowali kaplicę na Śnieżce. Zniszczono też obserwatorium! To są turyści?

Co wyprawiają ludzie na najwyższym szczycie Sudetów? Aż trudno w to uwierzyć! W niedzielę Karkonoski Park Narodowy poinformował, że grupa "turystów" zaatakowała drzwi zamkniętej kaplicy na Śnieżce, chcieli dostać się do środka, a zabezpieczenia próbowali sforsować prawdopodobnie przy pomocy tasaka lub innego ostrego narzędzia! Zniszczono też budynek obserwatorium meteorologicznego.

📢 Lubuskie. Wiemy, jak długo będziesz żyć ty i twoje dzieci. Nie mamy dobrych wieści

Główny Urząd Statystyczny podaje średnią długość życia mieszkańców województwa lubuskiego, w tym m.in. miast. Sprawdź, ile statystycznie będą żyć dzieci urodzone w 2019 roku, 15-latkowie, ludzie w średnim wieku i ci nieco starsi. Kto ma szansę na dłuższe życie: mieszkańcy lubuskich miast czy wsi?

📢 WAŻNE: 1.03.2021. Będą zmiany w segregacji i opłatach za śmieci. Śmieci będziemy wyrzucać wyłącznie w workach z osobistym kodem kreskowym

To ma być koniec odpowiedzialności zbiorowej i płacenia wyższej opłaty za wywóz śmieci przez osoby solidnie segregujące tylko dlatego, że do tej samej altanki śmieciowej inni wyrzucają odpadki jak leci. Kod kreskowy na każdym worku łatwo zidentyfikuje każdego kto zapakował w nim śmieci. Ale czy to nie zda daleko idące ograniczenie praw obywatelskich, zahaczające wręcz o inwigilację?

📢 Próbna matura 2021: egzamin odbędzie się w szkołach. Kiedy? CKE padało terminy. Harmonogram próbnej matury 2021

Próbna matura 2021 rozpocznie się 3 marca. Szkoły będą przeprowadzać ją do 16 marca włącznie. Centralna Komisja Egzaminacyjna opublikowała szczegółowy harmonogram. Na czas próbnych egzaminów maturzyści znów będą mogli zasiąść w szkolnych ławkach. - Egzaminy odbędą się w szkołach przy zachowaniu takich samych zasad reżimu sanitarnego, jakie obowiązywały przy organizacji ubiegłorocznej matury - zapowiada dr Marcin Smolik, dyrektor CKE.

📢 Lubuskie. Te osoby nie chcą utrzymywać swoich dzieci. Ukrywają się. Nasza policja publikuje ich twarze, nazwiska, rysopisy cz. 2

Publikujemy imiona, nazwiska oraz zdjęcia i rysopisy kobiet oraz mężczyzn poszukiwanych przez lubuską policję. Widzieliście którąś z tych osób. Koniecznie zgłoście to na policję! Sprawdź listę poszukiwanych >>>

Na kolejnych slajdach znajdziecie osoby, które poszukiwane są za przestępstwo z artykułu 209 kk.: "Uporczywe uchylanie się od wykonania ciążącego na sprawcy z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej, lub innej osoby i przez to narażanie jej na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych" Wszystkie dane osób poszukiwanych pochodzą ze strony policji.

Stan na dzień: 17.02.2021.

📢 Lubuskie. Alimenciarze z naszego regionu nie płacą na własne dzieci. Policja opublikowała ich twarze i nazwiska

Publikujemy zdjęcia i rysopisy kobiet oraz mężczyzn poszukiwanych przez lubuską policję. Widzieliście którąś z tych osób. Koniecznie zgłoście to na policję! Sprawdź listę poszukiwanych >>>

Na kolejnych slajdach znajdziecie osoby, które poszukiwane są za przestępstwo z artykułu 209 kk.: "Uporczywe uchylanie się od wykonania ciążącego na sprawcy z mocy ustawy lub orzeczenia sądowego obowiązku opieki przez niełożenie na utrzymanie osoby najbliższej, lub innej osoby i przez to narażanie jej na niemożność zaspokojenia podstawowych potrzeb życiowych" Wszystkie dane osób poszukiwanych pochodzą ze strony policji.

Stan na dzień: 15.02.2021.

📢 Piękna, utalentowana, sympatyczna. Katarzyna Synowiec z Drezdenka to nasza Miss Polski Nastolatek!

Piękna, utalentowana, sympatyczna - taką Kasię Synowiec mieliśmy okazję podziwiać na ekranach telewizorów podczas konkursu Miss Polski Nastolatek 2020. Czym miss interesuje się na co dzień, co sądzi o konkursach piękności i z czym musiała się zmierzyć po finale?

📢 Rząd luzuje obostrzenia. Co będzie otwarte od 12 lutego i na jakich zasadach?

Luzowanie obostrzeń. Co jest otwarte od 12 lutego? Znamy nowe obostrzenia dotyczące COVID-19. Premier Mateusz Morawiecki ogłosił, jakie branże zostaną odmrożone od piątku, 12 lutego. - To krok w stronę powrotu do normalności, do której chcielibyśmy dojść jak najszybciej - zapowiedział. Niestety nie wszystkie gałęzie gospodarki i życia społecznego zostaną otwarte. Pełną listę i szczegółowe zasady znajdziecie w galerii zdjęć.

📢 Media bez wyboru. Protest mediów przeciwko nowej opłacie. List otwarty

Kilkadziesiąt redakcji w Polsce pisze list otwarty do władz Rzeczypospolitej Polskiej i liderów ugrupowań politycznych. Chodzi o nowy rodzaj podatku, którym mają zostać objęte media w naszym kraju. "To po prostu haracz, uderzający w polskiego widza, słuchacza, czytelnika i internautę, a także polskie produkcje, kulturę, rozrywkę, sport oraz media."

📢 W tych sklepach nie zrobisz już zakupów! Zobacz marki, które wycofały się z Polski w ostatnim czasie

Jakie sklepy zostały zamknięte? Jakie sieci wyszły z Polski? Przeczytajcie. Szczegóły w podpisach pod zdjęciami w naszej galerii.

📢 Za to płacimy więcej w 2021 roku. To napoje słodzone, alkohole, ale nie tylko! [lista]

Pandemia koronawirusa zmieniła nasze życie. Wiele osób straciło pracę. 2021 rok przywitał nas szeregiem podwyżek. Zobaczcie, za co płacimy więcej w 2021 roku! I co jeszcze może podrożeć w tym roku. Lista jest długa.

ZOBACZ KONIECZNIE

Szkoła

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie