Tygodniowy przegląd prasy (Drezdenko, 22.11-28.11.2020), poznaj najważniejsze informacje z Drezdenka

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 22.11 do 28.11.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 22.11 do 28.11.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Drezdenka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.11 a 28.11.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Emerytura Plus - emeryci dostaną więcej. Tyle wyniosą Trzynasta i Czternasta Emerytura [29.11.2020]”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Drezdenko od 22.11 do 28.11.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Emerytura Plus - emeryci dostaną więcej. Tyle wyniosą Trzynasta i Czternasta Emerytura [29.11.2020]

Wiele emerytów i rencistów obawiało się, że ze względu na pandemie koronawirusa wypłaty Trzynastej i Czternastej Emerytury mogą być zagrożone. W 2020 roku trzynastka wynosiła 1200 zł brutto, czyli ok. 971 zł "na rękę". Podlegać będzie w następnych latach waloryzacji. Rząd zapewnia, że trzynasta emerytura 2021 na pewno zostanie wypłacona. Co z tzw. "czternastką"? Szykują się też większe podwyżki dla emerytów w przyszłym roku. Wiemy, o ile wzrosną emerytury w marcu. Niektórzy nazywają to nawet SuperWaloryzacją. Zobacz najnowsze informacje dotyczące emerytur w powyższej galerii. To trzeba wiedzieć!

📢 Koronawirus. Ile nowych zakażeń w powiecie strzelecko-drezdenecki 28.11.2020? Najnowsze dane z sanepidu

W powiecie strzelecko-drezdenecki odnotowano 18 przypadków zakażenia. Zobacz aktualne dane na dzień 28.11.2020. W którym powiecie w województwie jest największa liczba zarażonych koronawirusem? Od początku pandemii w powiecie strzelecko-drezdenecki wystąpiło 708 przypadków zakażeń koronawirusem, z kolei liczba zgonów związanych z COVID-19 do teraz sięga 29.

📢 W Gorzowie zniknie aż 727 drzew! To koszt niezbędnej rozbudowy ulic i torowiska. Mamy zdjęcia z wycinki

727 drzew i kilkadziesiąt krzewów - tyle trzeba wyciąć w związku z rozbudową ulicy Zawackiej i Walczaka. W miejscu drzew będą nowe pasy jezdni i torowisko. Dziś (28 listopada) byliśmy na miejscu wycinki.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Lenovo TAB M10 10,3" 4GB/64GB WiFi szary (ZA5T0230PL)


Apple New iPad 10,2" 32GB Wi-Fi Gwiezdna Szarość (MYL92FDA)


Tygodniowa prasówka 22.11-28.11.2020 Drezdenko: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Drezdenku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Konwent Marszałków apeluje do rządu - zainspirowani historią Ani z Zielonej Góry - o finansowanie terapii genowej dzieci z SMA

Od dłuższego czasu wielu Lubuszan angażuje się w zbiórkę pieniędzy na leczenie małej Ani z Zielonego Wzgórza. Potrzeba aż 9 mln zł. Historia kilkumiesięcznej dziewczynki stała się inspiracją do przygotowania Stanowiska Konwentu Marszałków. Marszałkowie 16 województw przyjęli apel do polskiego rządu o umożliwienie finansowania terapii genowej dzieci chorych na SMA.

📢 Pogoda na Sylwestra 2020. Zobacz, czy w Drezdenku spadnie śnieg

Sprawdź, jaka jest przewidywana prognoza pogody na Sylwestra 2020. Czy w Drezdenku spadnie śnieg? Jaka będzie temperatura podczas sylwestrowej nocy? Jak wyglądał Sylwester w ostatnich latach? Czy w tym roku zima nas zaskoczy? Podczas Sylwestra żegnamy stary rok, by przywitać nowy. Z obchodzeniem Sylwestra związanych jest wiele przesądów i zwyczajów. Zobacz, które z nich zapewnią Ci szczęście i powodzenie w Nowym Roku. Zabawy mogą urozmaicić sylwestrową noc.

📢 Black Friday 2020 MEMY: Internauci komentują zakupowe szaleństwo! Kto straci głowę dla wyprzedaży? Zobacz MEMY na Black Friday

Black Friday 2020 MEMY: zamierzasz zostać łowcą promocji, czy obserwować zakupowe szaleństwo z boku? Co prawda w tym roku Czarny Piątek będzie wyglądał inaczej, ale w sieci nie brakuje ofert i promocji, które wywołują u niektórych wypieki na twarzy. Obniżki cen, wyprzedaże, promocje i okazje to słowa, które wśród fanów Black Friday powodują szybsze bicie serca. Jak Internet komentuje Black Friday 2020? Zobaczcie najlepsze MEMY dotyczące szaleństwa Black Friday 2020!

📢 Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich nie zajmie się sprawą 14-latka z Krapkowic - odmówił wszczęcia postępowania

Sąd Rejonowy w Strzelcach Opolskich odmówił wszczęcia postępowania wobec 14-letniego Macieja Rauhuta z Krapkowic. Policja w Krapkowicach chciała, by chłopak odpowiedział za swoją aktywność na Facebooku.

📢 Kontrowersje, restrykcje i szalone wyczyny. Rekordy Guinnessa w czasie pandemii - odtrutka na smutną rzeczywistość?

Od 1955 roku świat prześciga się w pomysłach, w jaki sposób zapisać się w „Księdze Rekordów Guinnessa”. Wygląda na to, że nawet pandemia nie może powstrzymać pomysłowych śmiałków. Jakie wyczyny miały miejsce w 2020 roku?

📢 Lubuskie. Idąc do lasu w te miejsca możesz spotkać wilka [MAPA]

Czytelnikom nieraz zdarzyło się spotkać wilki w naszych lasach. Czy wiecie, że zwierzęta te wróciły do regionu lubuskiego po kilkudziesięciu latach nieobecności? Jeszcze w 2010 roku w Lubuskiem żyło zaledwie 17 osobników. W ciągu kolejnych 10 lat liczebność ich zwiększyła się do 350 zwierząt! Stworzyliśmy dla was mapę występowania tych drapieżników w naszym regionie. Gdzie je spotkacie?

📢 Zniknęło wiele drzew, znika też torowisko. Nie było jednak innego wyjścia

Dziesiątki drzew i krzewów zniknęły z pobocza ul. Zawackiej. Krajobraz po wycince wygląda bardzo smutno. Ale siekierezada byłą niezbędna, by zbudować tutaj nową nitkę jezdni.

📢 Uważajcie, co jecie! W tych produktach może być Salmonella. Jak się nie zatruć? - lista

Salmonellozy są przyczyną około 90 mln zachorowań oraz 155 tys. zgonów rocznie. Objawów zakażenia Salmonellą nie można lekceważyć! W jakich produktach występuje? Co zrobić, jeśli wystąpią u nas objawy?

📢 Niezwykłe budynki, w które aż trudno uwierzyć. Zobacz perełki z całego świata

Istnieją na świecie budynki tak niezwykłe, że nawet oglądane na żywo sprawiają wrażenie stworzonych w Photoshopie. Oto najciekawsze z nich.

📢 W tych zawodach jest praca mimo pandemii. Zobacz, ile możesz zarobić

Na jakie stanowiska pracodawcy rekrutują w trakcie pandemii? Jakiego zawodu warto się nauczyć i ile można w nim zarobić? Porównaliśmy stawki na wybranych stanowiskach.

📢 Długoterminowe objawy COVID-19 – to wciąż może być koronawirus! Sprawdź, jak rozpoznać długi COVID i dlaczego infekcja może trwać miesiącami

U większości osób z COVID-19 objawy zakażenia ustępują w ciągu 2-6 tygodni. U niektórych jednak utrzymują się miesiącami lub nawracają jakiś czas po tym, jak nastąpiła poprawa stanu zdrowia. Dotyczy to również ozdrowieńców z ujemnym wynikiem testu na koronawirusa oraz tych, którzy przeszli infekcję w łagodny sposób! Tacy ludzie mogą nawet nie wiedzieć, że wciąż nie pozbyli się wirusa ze swojego ustroju. U osób z tzw. długim COVID-19 patogen wciąż znacząco pogarsza jakość życia i stanowi zagrożenie trwałymi zmianami w organizmie.

📢 Podejrzany o poćwiartowanie zwłok w centrum Skwierzyny zniknął! Tak wygląda jego mieszkanie

Od ponad tygodnia mieszkanie Tadeusza M. stoi puste. Nie bronią wejścia otwarte na oścież drzwi. – Boimy się, że stało się coś złego, bo ostatnimi czasy pan Tadziu coraz częściej mówił, iż po nocach śni mu się Józia, choć nie wspominał przed czy po śmierci - twierdzą sąsiadki.

📢 Jak ubrać dziecko na spacer wiosną, latem, jesienią i zimą, aby nie było im za gorąco, ani za zimno? Mała ściągawka!

Jak ubrać dziecko na spacer to odwieczny kłopot rodziców. Mają z tym problem zarówno w cieplejsze dni, jak i chłodniejsze. Dlatego przygotowaliśmy małą ściągawkę, która znacznie ułatwi rozwiązanie tej kwestii.

📢 Na mieszkania komunalne i socjalne czeka 150 tys. rodzin. Niektóre od 17 lat

GUS opublikował raport nt. zasobu mieszkaniowego polskich gmin w 2019 r. Z kolei NIK sprawdził, jak długo czeka się na lokal. Dane nie napawają optymizmem.

📢 Najlepsze hasła z protestów kobiet w Lubuskiem i nie tylko. Są inteligentne, ciekawe i dowcipne. Byliście? Sprawdźcie!

22 października 2020 zapadła kontrowersyjna decyzja Trybunału Konstytucyjnego. Od tego czasu w wielu polskich miastach nie ustają protesty kobiet i wspierających je mężczyzn. Na ulice wychodzą również mieszkańcy województwa lubuskiego. W tym czasie zupełnie nowym zjawiskiem stały się hasła pisane najczęściej na kartonach i tekturach. Pokazują inwencję twórców i zadziwiają kreatywnością!

📢 Na narty do Włoch, Austrii, Francji lub na Słowację? Czy w dobie pandemii planujemy takie wyjazdy? I czy stoki w ogóle są otwarte?

Miłośnikom białego szaleństwa marzy się wyjazd na narty czy snowboard do Włoch, Austrii, Francji czy na Słowację. Wysokie góry, długie trasy i rozbudowana infrastruktura przyciągają narciarzy do zagranicznych ośrodków wypoczynkowych. Czy w tym sezonie jednak taki wyjazd będzie możliwy? I czy w ogóle Polacy chcą wyjechać na narty za granicę?

📢 Jak uchronić się przed koronawirusem? Nie należy bagatelizować prostych wskazówek. Oto 10 rad, jak zachować zdrowie w czasie pandemii

Jak skutecznie chronić się przed zakażeniem koronawirusem SARS-CoV-2 i czy jest to w ogóle możliwe? Ryzyko infekcji zmniejszyć mogą proste wskazówki. Sprawdź, co wystarczy robić, aby poczuć się bezpieczniej w dobie pandemii oraz zadbać o siebie i swoich bliskich. Kliknij w zdjęcie i zobacz, 10 rad, jak chronić się przed koronawirusem.

ZOBACZ KONIECZNIE

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie