Tygodniowy przegląd prasy (Drezdenko, 7.06-13.06.2020), poznaj najważniejsze informacje z Drezdenka

Newsroom 360
Newsroom 360
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 7.06 do 13.06.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 7.06 do 13.06.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Drezdenka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 7.06 a 13.06.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Kąpieliska otwarte w Drezdenku i okolicy 14.06.2020. Zobacz, gdzie można korzystać z kąpielisk”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Drezdenko od 7.06 do 13.06.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Kąpieliska otwarte w Drezdenku i okolicy 14.06.2020. Zobacz, gdzie można korzystać z kąpielisk

Kąpieliska czynne 14.06.2020 w Drezdenku. Szukasz miejsca, w Drezdenku, gdzie można spędzić czas na świeżym powietrzu? W Polsce sezon na otwarte kąpieliska trwa od 1 czerwca do 30 września. Czy Twoje ulubione kąpielisko jest juz czynne? Sprawdź, które kąpieliska w Drezdenku są otwarte. Dowiedz się, jakie warunki są na kąpieliskach w Drezdenku. Podajemy ważne informacje dotyczące kąpielisk w Drezdenku. Kąpielisko to świetne miejsce do spędzenia czasu z bliskimi nad wodą. Sprawdź na naszej liście, które kąpieliska są otwarte w Drezdenku.

📢 Prof. Mikołejko: Polskość jest fascynująca, piękna i straszna

Jeżdżę po Polsce także dla siebie samego, żeby się odnaleźć w polskości. Żeby jej doświadczyć i przeżyć ją jak najgłębiej, także w wymiarze metafizycznym, związanym z kwestią dobra i zła. Pracy i niszczenia. Trwania i przemijania - mówi filozof prof. Zbigniew Mikołejko

📢 Czy lubuskie szpitale są stratne z powodu walki z koronawirusem? Ile dostają pieniędzy?

Czy lubuskie szpitale, wskazane do walki z koronawirusem, nie są dziś stratne, bo nie realizują wcześniej świadczonych usług? O tym, i nie tylko, rozmawiamy z dyrektorem lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze - Piotrem Bromberem.

Spraw prezent sobie albo bliskiej osobie:

Apple iPad Pro 12,9" 64GB Wi-Fi Gwiezdna Szarość (MTEL2FDA)


Samsung Galaxy TAB S5e 10.5'' 64GB LTE Złoty (SM-T725NZDAXEO)

  • Producent: Samsung
  • Ceny: od 1 849 do 2 199 zł.
  • Zobacz oferty

Tygodniowa prasówka 7.06-13.06.2020 Drezdenko: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Drezdenku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Ile dostają pieniędzy lubuskie szpitale walczące z koronawirusem?

Czy lubuskie szpitale, wskazane do walki z koronawirusem, nie są dziś stratne, bo nie realizują wcześniej świadczonych usług? O tym, i nie tylko, rozmawiamy z dyrektorem lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia w Zielonej Górze - Piotrem Bromberem.

📢 Majaland Kownaty! Ile kosztuje jedzenie w Majalandzie? Ile zapłacimy za obiad, ile za napój, a ile za gofra? Zobaczcie! [12.06]

Park rozrywki Majaland mieszczący się w Kownatach pod Torzymiem to prawdziwy raj dla najmłodszych! Dzieci spędzają tam z rodzinami całe dnie. Ile trzeba zapłacić za posiłek w parku rozrywki? Sprawdziliśmy ceny!

📢 Wędkarz z Łagody złowił w Odrze koło Radnicy ogromnego suma. Ryba mierzyła niemal 2 metry

Sumy biorą najlepiej gdy jest burzowo i duszno. Przekonał się o tym Jarosław Najwer z Łagody koło Nowogrodu Bobrzańskiego, który złowił ogromnego niemal 50-kilogramowego suma.

📢 Ostrzeżenie meteorologiczne. Na weekend w Lubuskiem burze z gradem [12.06]

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie meteorologiczne dla naszego województwa. Mogą pojawić się burze z gradem i silny wiatr.

📢 Niedługo zmienimy walutę na euro? Polska coraz bliżej spełnienia warunków przystąpienia do strefy euro

Komisja Europejska potwierdziła, że Polska spełnia coraz więcej warunków umożliwiających przystąpienie do strefy euro. Aktualnie można mówić o dwóch „zaliczonych” kryteriach. Musimy spełnić jeszcze dwa wymogi. KE właśnie opublikowała sprawozdanie na temat konwergencji, ocenia ono postępy członków UE w drodze do strefy euro.

📢 Te koty warto zobaczyć! Są urocze i zabawne. Zobaczcie zdjęcia cudownych pupili naszych Czytelników

Kto ma kota, ten wie, jak zabawne potrafią być te zwierzęta. Potrafią wejść w miejsca, których się nie spodziewamy, zasnąć w przedziwnych pozycjach, albo zrobić głupią minę. Kolejny raz już poprosiliśmy naszych Czytelników, aby podzielili się z nami takimi właśnie zdjęciami swoich futrzastych pupili. Zobaczcie wielką galerię zabawnych i cudownych kotów. Przejdź do Galerii>>>

📢 Prawo jazdy kat. B z szerszymi uprawnieniami? Nowe przepisy mają ułatwić życie kierowcom

Prawo jazdy kat. B może już niedługo zyskać nowe uprawnienia. Chodzi o zmiany w ustawie o transporcie drogowym podnoszące dopuszczalną masę pojazdu. Nowe przepisy mogą wejść w życie w przyszłym roku – taką informację przekazał wiceminister infrastruktury Rafał Weber w odpowiedzi na poselską interpelację.

📢 Zara zamknie 1200 sklepów przez koronawirusa. Handel przesunie do internetu

Zara – sieć sprzedająca ubrania na całym świecie – zapowiedziała zamknięcie 1200 sklepów stacjonarnych w związku z kryzysem wywołanym pandemią koronawirusa SARS-CoV-2. Zgodnie z deklaracjami hiszpańskiego giganta odzieżowego, ten ruch jest konieczny, ponieważ firma musi odbudować ogromne straty finansowe.

📢 Teorie spiskowe na temat koronawirusa. Nie słuchaj bzdur!

Fake newsy są dzisiaj wszędzie wokół nas, natomiast teorie spiskowe hulają po mediach społecznościowych, aż miło. Koronawirus jest tematem, który budzi w nas lęk. Tym bardziej musimy podchodzić sceptycznie do prawd objawionych, które pojawiają się na grafikach niewiadomego pochodzenia. A które z popularnych internetowych teorii spiskowych już obalono?
(Źródło: The Guardian)

📢 Szczepionka ze śliny komara pomoże uniknąć kolejnych epidemii? Będzie uniwersalna. "Przełomowy wynik badań"

Jessica Manning postanowiła stworzyć szczepionkę, korzystając z patogenów obecnych w ślinie komara. Jej idea ewoluowała i zaangażowała zespół naukowców do pracy nad uniwersalną szczepionką, która miałaby chronić przed jakimkolwiek wirusem przenoszonym przez owady. Pierwsze wyniki eksperymentów dały zaskakujący rezultat. Inni naukowcy patrzą na prace Manning z zachwytem. - To fundamentalne badania - stwierdzają.

📢 Atrakcje turystyczne w Bielsku-Białej i okolicach. W tych miejscach nie będziesz się nudzić

Bielsko-Biała i jego okolice to wyjątkowo malowniczy region, w którym trudno się nudzić. Zobacz, jakie atrakcje turystyczne czekają na Ciebie.

📢 Lubuskie jeziora z "doskonale" czystą wodą. To miejsca idealne na wypoczynek. Jest tu pięknie - lista jezior

W raporcie z 8 czerwca przygotowanym przez unijnych specjalistów znalazła się lista lubuskich jezior, które należą do najczystszych w Europie. To świetna informacja dla zwolenników plażowania i kąpieli. Już wiemy, gdzie w weekend wybrać się nad jezioro! ;)

📢 Polska otwiera granice. Ale połowa Europy nie wpuści do siebie Polaków!

Polska otwiera w sobotę granice z Unią Europejską - ogłosił premier Mateusz Morawiecki. Na oficjalnej rządowej stronie poświęconej koronawirusowi natychmiast pojawiła się informacja, że ta decyzja oznacza "swobodę podróżowania". Niestety, tak kolorowo nie jest. Bo wiele europejskich krajów swoje granice dla Polaków nadal będzie miało zamknięte. Wszystko przez to, że Polsce ciągle nie zmniejsza się liczba zachorowań na koronawirusa. Które kraje nie wpuszczą Polaków mimo otwarcia granic? Zobacz na kolejnych slajdach - posługuj się klawiszami strzałek, myszką lub gestami.

📢 Pięć jezior w Lubuskiem ma „doskonale” czystą wodę. Wiemy które!

Unijni urzędnicy w specjalnym raporcie z poniedziałku (8 czerwca) piszą, że woda w tych jeziorach jest „excellent”. Nad jednym z wyróżnionych jezior dziś byliśmy. I potwierdzamy: nic, tylko wskakiwać i cieszyć się czystą wodą.

📢 Lek na koronawirusa w Polsce. Ucieka nam szansa na stworzenie leku na COVID-19. Może uratować miliony osób [12.06.2020]

Lek na koronawirusa. Dlaczego produkcja polskiego leku na koronawirusa nie może ruszyć z miejsca? Polska uczestniczy w naukowym wyścigu dotyczącym prac nad lekiem na COVID-19. Piątkowe wydanie "Rzeczpospolitej" alarmuje, że ucieka nam szansa na stworzenie leku, który może uratować miliony ludzi. Firma Biomed Lublin jest gotowa do produkcji leku, lecz jej start hamują... procedury, przez które zbyt mało osocza ludzkiego trafia do zakładu. Kto jest odpowiedzialny za taki stan rzeczy? Ministerstwo Zdrowia, Agencja Badań Medycznych, a może ktoś inny?

📢 Rzut oka z bardzo wysoka na nasze miasto Gorzów, czyli zdjęcia Grzegorza Walkowskiego

Wydaje się Wam, że gorzowskie remonty się ślimaczą, że nic w mieście się nie zmienia? To spójrzcie na nasze miasto z lotu ptaka. Zdjęcia dronem zrobił niezawodny Grzegorz Walkowski. To kadry sprzed kilku miesięcy. Zobaczcie i porównajcie: Gorzów wtedy i Gorzów dziś. Szczególnie polecamy widoki na Park Róż! Więcej niesamowitych kadrów Grzegorza Walkowskiego można oglądać na popularnej grupie: Niesamowite Lubuskie na Facebooku.

📢 Masz piaszczysty ogród? Zobacz, jakie rośliny warto posadzić - polecamy kwiaty i krzewy

Piaszczysta ziemia w ogrodzie zdarza się dość często. Nie wszystkie rośliny dobrze na niej rosną. Ale są takie, które ją uwielbiają. Oto one.

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie