Tygodniowy przegląd prasy (Drezdenko, 27.12-2.01.2021), poznaj najważniejsze informacje z Drezdenka

Newsroom 360
Newsroom 360
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Drezdenka nadrobisz w kwadrans
Pora na przegląd tygodnia? Z nami tygodniową prasówkę z Drezdenka nadrobisz w kwadrans CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Drezdenka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 27.12 a 2.01.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Popowo czyli lubuskie Las Vegas. Tłumów już nie ma, a wciąż jest pięknie!”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd tygodnia Drezdenko od 27.12 do 2.01.2021: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Popowo czyli lubuskie Las Vegas. Tłumów już nie ma, a wciąż jest pięknie!

Popowo czyli lubuskie Las Vegas było w święta dosłownie oblegane. Teraz wieś też jeszcze pięknie świeci, ale odwiedzających jest znacznie mniej. To ostatni moment, by tu przyjechać i się zachwycić. Bez korków, tłumów i zatorów. Przypominamy, jak tutaj jest pięknie!

📢 Wszyscy chcemy żyć jak dawniej. Kiedy i jak będziemy się szczepić?

O rozpoczęciu Narodowego Programu Szczepień, pandemii koronawirusa rozmawiamy z dyrektorem lubuskiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Piotrem Bromberem

📢 Podwyżki cen 2021. Zapłacimy więcej za prąd, telewizję i... co jeszcze? Zobacz, co podrożeje w nowym roku

Co podrożeje w 2021 roku? Niestety, sporo. Podwyżki cen są spodziewane albo już ogłoszone w wielu obszarach naszej codzienności. To oznacza tylko jedno - w nowym roku opłaty odbiją się nam na kieszeni. Wzrosną rachunki za mieszkanie, droższe będą też zakupy. Sprawdź, jakie będą nowe podatki i czego ceny podwyższą w 2021 roku.

Tygodniowa prasówka 27.12-2.01.2021 Drezdenko: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Drezdenku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Marek „Krzykacz” Pawłowski, bohater serii „Złomowisko PL”, nie żyje. Słynny złomiarz wystąpił też w wideoklipie grupy Dollz "Diament mój"

Nie żyje Marek „Krzykacz” Pawłowski, jeden z bohaterów serii "Złomowisko PL". Przyjaciele i fani dokumentu są załamani.

📢 Kolęda na hulajnodze! Ksiądz z Marwic pobłogosławił domy wiernych w nietypowy sposób

W czasie pandemii o typowej kolędzie nie ma mowy. Ksiądz proboszcz Jarosław Zagozda postanowił jednak, że pobłogosławi domy parafian i znalazł na to sposób. Wraz z ministrantami wskoczyli na hulajnogi i zorganizowali kolędę. Taką, jakiej jeszcze nikt nie widział!

📢 Kolęda w Marwicach: ksiądz i ministranci na hulajnogach odwiedzili parafian

W czasie pandemii o typowej kolędzie nie ma mowy. Ksiądz proboszcz Jarosław Zagozda postanowił jednak, że pobłogosławi domy parafian i znalazł na to sposób. Wraz z ministrantami wskoczyli na hulajnogi i zorganizowali kolędę. Taką, jakiej jeszcze nikt nie widział!

📢 Te alkohole powodują największego kaca! Dlaczego? Sprawdź!

Ból głowy, światłowstręt, suchość w ustach, dreszcze, biegunka, nudności... Symptomy kaca zna chyba każdy... Żeby wspomnienie imprezy było miłe także następnego dnia rano, warto wiedzieć, które alkohole powodują największego kaca. Sprawdźcie!

📢 Co pić, gdy za oknem mróz? Zdrowe i pyszne napoje na zimowe wieczory

Gdy za oknem zimno i ciemno, każdy chce się zaszyć pod kocem i już nie wychodzić. To całkiem dobry pomysł na długie, zimowe wieczory, choć warto wzbogacić je o rozgrzewający napój, który będzie nie tylko pyszny, ale i zdrowy. Co zatem pić, by poczuć się lepiej i wspomóc swoje zdrowie? Wśród wielu propozycji królują różnego rodzaju napary wzmacniające naszą odporność. Zakosztujcie ich razem z nami.

📢 Szczepionka na COVID-19. Dlaczego warto zaszczepić się na koronawirusa? Tym powodom nie odmówisz słuszności

Szczepionka na COVID-19 pojawiła się stosunkowo niedawno i wzbudziła wiele emocji. Pierwsze osoby, także w Polsce, przyjęły już pierwszą dawkę, inni dopiero czekają na swoją kolej na szczepienie, a sporo osób zastanawia się, czy w ogóle się zaszczepić. Jeśli też nie podjąłeś jeszcze decyzji, sprawdź, dlaczego warto zaszczepić się na koronawirusa.

📢 Nie strzelaj w Sylwestra! Oto alternatywne sposoby na powitanie Nowego Roku. Sylwestrowe tradycje, które warto pielęgnować

Fajerwerki wydają się być nieodłącznym elementem sylwestrowej nocy, okazuje się jednak, że nie zawsze tak było - i być tak dłużej nie musi. Sztuczne ognie krzywdzą ludzi i zwierzęta, a także odpowiadają za tony śmieci i ogromną emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Warto pamiętać, że fajerwerki nie są jedyną tradycją noworoczną. Jak jeszcze można powitać Nowy Rok? Sposobów jest wiele. O najciekawszych zwyczajach dowiesz się z galerii.

📢 Lubuskie. Rok 2020 na zdjęciach. Pandemia wywróciła nasze życie do góry nogami. Zobacz sto zdjęć z ważnych wydarzeń 2020 roku!

Rok 2020 zaczął się jak poprzednie. Były zabawy i bale noworoczne, studniówki, wyjazdy na zimowe ferie, rodzinne imprezy. Coś, co wydawało się normalne, nagle przestało nim być. Pandemia koronawirusa przewróciła nam życie do góry nogami. Pozamykała nas w domach, ograniczyła kontakty z rodziną i przyjaciółmi, pozbawiła możliwości udziału w ważnych, masowych imprezach, zmusiła do zmiany planów urlopowych. Ale daliśmy radę. Jak przeżyliśmy 2020 rok? Przypominamy je na 100 zdjęciach, pod którymi napisaliśmy datę i z jakiego wydarzenia ono pochodzi.

📢 Zasiłek opiekuńczy, 500 plus czy inna pomoc? Na te świadczenia i zapomogi może liczyć rodzic

Jakie świadczenia przysługują rodzicom z tytułu opieki nad dzieckiem? Kto może uzyskać dodatkowy zasiłek opiekuńczy, kto 500 plus, a kto inne wsparcie? Przypominamy, jakie rodzaje zapomogi dla rodziców i opiekunów przysługują standardowo, a jakie z tytułu COVID-19.

📢 Listy od astrofizyka. Dołącz do kosmicznych rozmów

Przeczytaj, jak Neil deGrasse Tyson odpowiada na najdziwniejsze listy swoich fanów… i antyfanów!

📢 Pensja minimalna 2021 wzrośnie od 1 stycznia. Sprawdź, ile wyniosą zarobki netto i brutto na etacie i przy pracy na godzinę

Osoby, które zarabiają najmniej, na nadejście nowego roku czekają szczególnie. Od 1 stycznia 2021 roku wzrośnie bowiem wysokość płacy minimalnej i jest to już przesądzone. Zgodnie z zapowiedzią rządu najniższa krajowa wypłata wzrośnie od 1 stycznia 2021 roku o 200 zł brutto. Co ważne, podwyższona zostanie również stawka na godzinę. Sprawdź, ile wyniosą wynagrodzenia najgorzej zarabiających w przyszłym roku.

📢 Szczepionka na koronawirusa. Oto przywileje, na które mogą liczyć zaszczepione osoby [LISTA] [29.12.2020]

Szczepionki na koronawirusa dotarły już do Polski. Od 27 grudnia 2020 ruszył Narodowy Program Sczepień. Jak przewiduje rząd, do końca stycznia łącznie będziemy mieli w kraju około 1,5 mln szczepionek, co pozwoli zaszczepić ok. 750 tys. osób. Na jakie przywileje będą mogły liczyć osoby zaszczepione dwoma dawkami szczepionki przeciwko koronawirusowi? Szczegóły ujawniono w rozporządzeniu, które już weszło w życie.

📢 Jest nowa reprezentacja Polski na żużlu. Zobaczcie, kto został powołany

Rafał Dobrucki, nowy selekcjoner żużlowej reprezentacji Polski, powołał 20 zawodników do nowej kadry narodowej na sezon 2021. Do reprezentacji seniorów wrócili Maciej Janowski i Piotr Pawlicki, którzy w 2020 roku byli pomijani przy powołaniach przez poprzedniego trenera Marka Cieślaka.

📢 Sylwester TVP 2020/2021: online i w telewizji. Kto wystąpi? Zobacz listę gwiazd Sylwestra Marzeń TVP2

  • Telewizja zawsze coś wymyśli, na pewno jakiś sylwester w tym roku będzie. A że Sylwestry robione przez Telewizję Polską są najlepsze, to będzie to najlepsze show – zapewniał niedawno Jacek Kurski. Tym razem Sylwester z TVP będzie jednak wyglądał inaczej niż w poprzednich latach. Jak? Więcej informacji poniżej.

📢 Apel do premiera o zniesienie zakazu przemieszczania się dla dzieci i młodzieży w okresie ferii.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę apeluje do premiera o zniesienie zakazu przemieszczania się dla dzieci i młodzieży w okresie ferii. Obecnie osoby poniżej 16 roku życia w dni powszednie w godzinach od 8. do 16. mogą wychodzić z domu wyłącznie pod opieką rodzica lub opiekuna prawnego. FDDS zbiera podpisy pod petycją o umożliwienie dzieciom odpoczynku na świeżym powietrzu.

📢 Dr Dawid Ciemięga o szczepionkach przeciw COVID-19: Ta szczepionka powoduje mniej skutków ubocznych niż penicylina

Dawid Ciemięga, znany pediatra z Tychów, który regularnie udziela się w mediach społecznościowych, tym razem zdecydował się wyjaśnić swoim obserwatorom, jak działa szczepionka przeciwko COVID-19 i dlaczego – jego zdaniem – jest bezpieczna. – Wśród pacjentów leczonych penicyliną – jedna na 10 tys. osób dozna anafilaksji. Nieporównywalnie częściej to się zdarza (niż w przypadku szczepionki przeciwko Covid-19 - przyp. red.), a jest to antybiotyk dosyć często stosowany, szczególnie w pediatrii – wyjaśnia.

📢 Rok 2021 na rynkach finansowych. Analitycy i zyski inwestorów. Złoto, akcje, nieruchomości: gdzie największe szanse na zarobek [29.12.2020]

Rok temu prognozując najbliższą przyszłość dla gospodarki i rynków eksperci najbardziej obawiali się skutków wojen handlowych rozpętanych przez Donalda Trumpa. Z dzisiejszej perspektywy wielomiesięcznej walki z pandemią koronawirusa te obawy wydają się błahe. Czy dla odmiany rok 2021 zaskoczy nas pozytywnie – także w nadzwyczajnej skali?

ZOBACZ KONIECZNIE

Astronauci amatorzy polecieli w kosmos

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie