Przegląd tygodnia w Drezdenku, najważniejsze wydarzenia od 23.02 do 29.02.2020, sprawdź czy nie minęło Cię nic ważnego

Agnieszka Kowalczyk-Gres
Agnieszka Kowalczyk-Gres
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 23.02 do 29.02.2020
Przy niedzielnym śniadaniu albo relaksując się przy kawie, poznaj najważniejsze informacje mijającego tygodnia od 23.02 do 29.02.2020 CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Drezdenka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 23.02 a 29.02.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wyniki Lotto z wczoraj (29.02). Sprawdź w Drezdenku wylosowane liczby Lotto w sobotę”?

Przegląd tygodnia Drezdenko od 23.02 do 29.02.2020: top 3 artykuły z tygodnia

Oto lista najpopularniejszych w mijającym tygodniu wiadomości. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Wyniki Lotto z wczoraj (29.02). Sprawdź w Drezdenku wylosowane liczby Lotto w sobotę

Kupiłeś kupon Lotto w Drezdenku? Wyniki Lotto 29.02.2020. Jakie wczoraj padły liczby podczas losowania Lotto i Lotto Plus? Jeśli gry liczbowe Totalizatora to twoja pasja, na pewno nie raz sprawdzałeś wyniki losowania. Zapisując sobie tę stronę do ulubionych, nie będziesz już musiał szukać. Zawsze sprawdzisz tu oficjalne wyniki Lotto z poprzedniego losowania. Sprawdź, jakie numery wylosowano w Lotto i Lotto Plus w sobotę, 29.02.2020. Dzięki temu porównasz wylosowane w studiu Lotto numery z tymi, które widnieją na twoim kuponie. Życzymy powodzenia!

📢 Planujesz ślub kościelny? Na to ci nie pozwolą. Zakazy, nakazy i wskazówki dla narzeczonych

O tym, że w 2020 roku narzeczonych planujących ślub kościelny czekają zmiany, mówi się już od dawna. Okazuje się jednak, że nie chodzi tylko o indywidualne rozmowy księdza proboszcza z każdym z narzeczonych, dotykające również tematów intymnych. W jednej z diecezji powstał dokument, w którym zebrano szczegółowe zasady dotyczące przygotowania i zawierania ślubu kościelnego. Dotyka on wielu kwestii, m.in. wystroju kościoła oraz strojów pary młodej i gości weselnych. Sprawdź, co powinieneś wiedzieć przed ślubem kościelnym.

📢 Drezdenko: Plac do trenowania street workout wkrótce będzie w Gościmiu. A w Karwinie powstanie boisko

Wkrótce gmina zacznie realizować pomysły mieszkańców w ramach pierwszego gminie budżetu obywatelskiego. A do końca marca ogłosi kolejny i znów będzie można zgłaszać projekty. czyli przeznacza pulę pieniędzy na realizację pomysłów, które zgłoszą mieszkańcy.

Tygodniowa prasówka 23.02-29.02.2020 Drezdenko: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w mijającym tygodniu uwagę czytelników w Drezdenku. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Drezdenko: Na scenie w podziemiu kościoła klimatyczne spektakle tworzą profesjonalni aktorzy

  • Jesteśmy jedynym teatrem, którego scena jest poniżej poziomu widowni – śmieje się Tomasz Walczak, gospodarz Teatru Kotłownia w Drezdenku. Teatr w tym małym miasteczku działa już prawie pięć lat. I ma na swoim koncie 20 premier.

📢 Uczniowie klas mundurowych ze strzeleckich szkół spotkali się z polskimi i amerykańskimi żołnierzami (ZDJĘCIA)

Żołnierze opowiadali o drodze jaką trzeba przejść aby wstąpić w szeregi Armii Polskiej. Odpowiadali na pytania dotyczące pracy w wojsku, o zarobkach oraz o pozytywnych jak i negatywnych aspektach pracy w służbach mundurowych.

📢 Wałek jadeitowy do masażu twarzy – sprawdziliśmy, czy jest skuteczny i czy warto go używać!

Wałek jadeitowy do masażu twarzy to hit na drogeryjnych półkach! Masażer do twarzy wykonany z jadeitu lub kwarcu zbiera mnóstwo pozytywnych recenzji w sieci. Pomysł na wykonywanie masażu twarzy tym gadżetem wywodzi się z Tradycyjnej Medycyny Chińskiej, a patrząc na nieskazitelne cery Azjatek, trudno oprzeć się pokusie wypróbowania tego akcesorium. Jak twierdzą producenci kamiennych rollerów, regularne wykonywanie nim masażu twarzy ma rzekomo zmniejszać widoczność porów, poprawiać owal twarzy i niwelować opuchliznę pod oczami. Jak jest naprawdę? Czy jadeitowy wałek do masażu twarzy rzeczywiście jest skuteczny i czy warto go kupić? Wyjaśniamy!

📢 Strzelce Kraj. Magiczna ściana dla dzieci w Bobrówku i nowe szafki dla uczniów w Ogardach

  • To duże odciążenie dla uczniów. Bo plecaki mają naprawdę ciężkie, kiedy muszą dźwigać podręczniki – mówi Marek Szeligiewicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Ogardach. Uczniowie właśnie dostali nowiutkie szafki.

📢 Uwaga na fałszywe maile. ZUS ostrzega przed oszustami

Zakład Ubezpieczeń Społecznych ostrzega przed fałszywymi mailami o błędnie opłaconych składkach lub o braku wpłat. Przypomina, że nigdy nie wysyła drogą mailową informacji dotyczących składek.

📢 Jak uchronić się przed koronawirusem? [Zalecenia WHO i GIS]

Profilaktyka jest obecnie najskuteczniejszą metodą chroniącą przez zakażeniem SARS-CoV-2. Nie należy bagatelizować prostych wskazówek, które zmniejszają ryzyko infekcji. Zapoznaj się z zaleceniami Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) i Głównego Inspektoratu Sanitarnego (GIS).

📢 Strzelce Kraj.: Podopieczni warsztatów robią piękne przedmioty. Można je kupić (ZDJĘCIA)

Wielkanocne króliki, pufy ze szpul po kablu czy też torby na zakupy wielokrotnego użytku – wszystko to własnymi rękami robią uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Strzelcach Kraj.

📢 Koronawirus: kto umiera najczęściej? Która płeć oraz grupa wiekowa jest bardziej zagrożona i dlaczego? Aktualne dane i statystyki!

W której grupie wiekowej wskaźnik śmiertelności w związku z nowym koronawirusem jest największy? Która płeć jest bardziej narażona i jaki jest związek liczby zgonów i współwystępujących chorób? Podajemy aktualne dane, statystyki i zasięg koronawiusa SARS-CoV-2.

📢 Trzynastka – ekstra emerytura już w tym roku. Co warto wiedzieć o trzynastce dla emerytów?

Trzynastka to świadczenie społeczne, które będzie wypłacane raz do roku. Na dodatkowy zastrzyk gotówki mogą liczyć wszyscy emeryci i renciści, nawet bogaci. Przypominamy najważniejsze fakty na temat trzynastej emerytury oraz czternastki.

📢 Koronawirus – lek i szczepionka przeciwko COVID-19 (SARS-CoV-2)

Liczba osób zarażonych nowym koronawirusem z Chin wkrótce sięgnie 100 tysięcy. Podczas gdy epidemia rozszerza się na Europę, naukowcy donoszą o postępach prac nad lekami na koronawirusa COVID-19 (inaczej SARS-CoV-2) oraz skierowaną przeciwko niemu szczepionką. Jak blisko rozwiązania problemu jesteśmy?

📢 Strzelce Kraj. Nasi Mistrzowie zostali docenieni przez starostę (ZDJĘCIA)

Wyróżnienia z rąk starosty otrzymał Michał Paluta ze Strzelec Kraj., złoty medalista Mistrzostw Polski w kolarstwie szosowym w 2019 r. oraz Natalia Kaczmarek z Drezdenka, podwójna złota medalistka w biegu indywidualnym na 400 m oraz w sztafecie 4x400m, podczas lekkoatletycznych Młodzieżowych Mistrzostw Europy w 2019 r. Natalię reprezentowała jej siostra – Marta Kaczmarek.

📢 Lubuskie szpitale gotowe do walki z wirusem? Zarząd województwa zapewnia, że tak, ale apeluje do wojewody o jasne komunikaty

Jednostki ochrony zdrowia w regionie szykują się do walki z koronawirusem. A zarząd województwa lubuskiego apeluje do wojewody o jasne informacje dla mieszkańców w sprawie zapobiegania chorobie.

📢 10 stereotypów na temat kobiet w pracy. Ty też musisz z nimi walczyć?

Żyjemy w XXI wieku, ale nadal wielu pracodawcom wydaje się, że kobiety są stworzeniami innej kategorii niż mężczyźni. Jedni postrzegają kobiety jako gorsze pracownice, inni obarczają zbyt wieloma obowiązkami. Sprawdź, czy twój szef również myśli stereotypowo.

📢 Emerycie, rencisto! Od marca wyższe świadczenia. Sprawdź, o ile wzrosną

Od 1 marca ZUS przeprowadzi waloryzację świadczeń. W tym roku podobnie, jak w ubiegłym, będzie ona kwotowo – procentowa. Oznacza to, że emeryci i renciści otrzymają co najmniej 70 zł brutto więcej.

📢 Lubuskie jest piękne! Nasi Czytelnicy udowodnili to na swoich zdjęciach [GALERIA]

W niedzielę, 23 lutego, za pośrednictwem Facebooka, poprosiliśmy naszych Czytelników o przesłanie najpiękniejszych zdjęć województwa lubuskiego, jakie wykonali. Odzew był niesamowity!

Czytelnicy podesłali nam ponad 130 zdjęć, na których widać przeróżne zakątki województwa lubuskiego. Zdjęcia pochodzą z największych miast regionu, jak Gorzów i Zielona Góra, ale są też fotografie niewielkich i dużo mniej znanych miejscowości, jak choćby Lipki Wielkie, czy Broniszów.

Na nadesłanych zdjęciach widać najlepiej, że województwo lubuskie jeziorami stoi. Zdecydowana większość zdjęć została bowiem wykonana nad lubuskimi jeziorami - najwięcej w Łagowie. Ale są też piękne zdjęcia z np. Ośna Lubuskiego, z dzikiej Ochli, Brodów, Wojnowa, czy Lubniewic.

Zobaczcie sami galerię pięknych zdjęć naszego województwa!

📢 Idziesz do nowej pracy? Oto 7 rzeczy, które powinieneś wiedzieć

Poznanie i przyzwyczajenie się do nowej firmy wymaga czasu. Nie ma drogi na skróty. Ważne jest to, aby przebyć tę drogę uwzględniając zasady panujące w danej organizacji, a nie wnosić zasady z byłej firmy. Wtedy mamy szansę na szybsze odnalezienie się w nowym miejscu

📢 Koronawirus: czy maska medyczna to wystarczająca ochrona?

Koronawirusy to ogromna rodzina wirusów, mogących powodować poważne choroby układu oddechowego u ludzi oraz zwierząt. Do zakażenia SARS-CoV-2 dochodzi drogą kropelkową, ale również za pośrednictwem innych wydzielin (krew, ślina), od osób chorych. Pytanie, czy maseczki medyczne są w stanie ochronić przed zakażeniem, zadaje sobie niejedna osoba. Ważne jest nie tylko czy, ale również, w jakich sytuacjach mogą być skuteczne! Na pewno wówczas, gdy zostaną prawidłowo nałożone. Czyli jak?

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie