Przegląd prasy z listopada 2020 w Drezdenku, najważniejsze informacje miesiąca

Newsroom 360
Newsroom 360
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Drezdenka czytali w ostatnim miesiącu najchętniej
Czy to dobry czas na nadrobienie zaległości informacyjnych z miesiąca? Zobacz, które wiadomości mieszkanki i mieszkańcy Drezdenka czytali w ostatnim miesiącu najchętniej CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie podsumowanie minionego miesiąca. Zobacz artykuły, które w listopadzie czytaliśmy najchętniej. Które informacje przykuwały uwagę mieszkanek i mieszkańców Drezdenka najbardziej? Czy czytałeś artykuł: „Koronawirus w powiecie strzelecko-drezdenecki 1.12.2020. Najnowsze dane z sanepidu. Sprawdź, ilu jest chorych”?

W treści tego artykułu umieszczone są tzw. linki afiliacyjne naszych partnerów. Klikając w nie, wspierasz naszą działalność, nie ponosząc żadnych dodatkowych kosztów.

Przegląd listopada 2020 w Drezdenku: top 3 artykuły z miesiąca

Oto lista najpopularniejszych wiadomości z listopada 2020 roku. Czy miałaś bądź miałeś okazję przeczytać je wszystkie?

📢 Koronawirus w powiecie strzelecko-drezdenecki 1.12.2020. Najnowsze dane z sanepidu. Sprawdź, ilu jest chorych

Przedstawiamy dzienny raport na temat koronawirusa w powiecie strzelecko-drezdenecki. Mamy 6 nowych zakażeń. Dane aktualne na 1.12.2020. Od początku trwania pandemii w powiecie strzelecko-drezdenecki stwierdzono 741 zakażeń koronawirusem, jednocześnie w powiecie z powodu COVID-19 do tej pory zmarło 29 osób.

📢 Fryzury dla włosów kręconych i puszących się. Jak pomóc włosom podatnym na kręcenie się? Zobacz propozycje fryzur [1.12.20]

Wydaje ci się, że twoich włosów nic nie jest w stanie poskromić? Ciągle się puszą, a po rozczesaniu przypominają siano? A może zdajesz sobie sprawę z tego, że twoje włosy mają tendencję do kręcenia się, ale nie wiesz, jak skręt podbić lub go utrzymać? Nie pasują ci standardowe cięcia i fryzury? Bardzo możliwe, że nie masz świadomości, w jaki sposób tego typu włosy należy pielęgnować. Przedstawiamy propozycje fryzur dla kręconych włosów!

📢 Tygodniowy przegląd prasy (Drezdenko, 22.11-28.11.2020), poznaj najważniejsze informacje z Drezdenka

Przygotowaliśmy dla Ciebie tygodniową prasówkę. Jeśli w mijającym tygodniu byłeś zbyt zajęty, by nadążyć za informacjami z Drezdenka, zobacz teraz artykuły, które inni czytelnicy czytali najchętniej między 22.11 a 28.11.2020. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Emerytura Plus - emeryci dostaną więcej. Tyle wyniosą Trzynasta i Czternasta Emerytura [29.11.2020]”?

Zrób sobie prezent:

Lenovo TAB M10 10,3" 4GB/64GB WiFi szary (ZA5T0230PL)


Apple New iPad 10,2" 32GB Wi-Fi Gwiezdna Szarość (MYL92FDA)


Prasówka listopad Drezdenko: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały w listopadzie uwagę czytelniczek i czytelników z Drezdenka. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 W Gorzowie zniknie aż 727 drzew! To koszt niezbędnej rozbudowy ulic i torowiska. Mamy zdjęcia z wycinki

727 drzew i kilkadziesiąt krzewów - tyle trzeba wyciąć w związku z rozbudową ulicy Zawackiej i Walczaka. W miejscu drzew będą nowe pasy jezdni i torowisko. Dziś (28 listopada) byliśmy na miejscu wycinki.

📢 Godzina policyjna w Polsce? Czy może zostać wprowadzona? Na jakich zasadach?

Aby godzina policyjna została wprowadzona, najpierw musi być wprowadzony stan wyjątkowy. Ten z kolei wprowadzany jest na wniosek Rady Ministrów. Być może takie ograniczenie zostanie u nas wprowadzone w związku ze wzrostem zachorowań na koronawirusa, a co za tym idzie coraz trudniejszą sytuacją epidemiczną.

📢 Lubuskie. Idąc do lasu w te miejsca możesz spotkać wilka [MAPA]

Czytelnikom nieraz zdarzyło się spotkać wilki w naszych lasach. Czy wiecie, że zwierzęta te wróciły do regionu lubuskiego po kilkudziesięciu latach nieobecności? Jeszcze w 2010 roku w Lubuskiem żyło zaledwie 17 osobników. W ciągu kolejnych 10 lat liczebność ich zwiększyła się do 350 zwierząt! Stworzyliśmy dla was mapę występowania tych drapieżników w naszym regionie. Gdzie je spotkacie?

📢 Zniknęło wiele drzew, znika też torowisko. Nie było jednak innego wyjścia

Dziesiątki drzew i krzewów zniknęły z pobocza ul. Zawackiej. Krajobraz po wycince wygląda bardzo smutno. Ale siekierezada byłą niezbędna, by zbudować tutaj nową nitkę jezdni.

📢 To już ten czas! Znajdź inspirację na świąteczne paznokcie. Mikołajkowe zdobienia na paznokciach można robić lada moment

Czy nie za wcześnie na świąteczne paznokcie? Stylistki przyznają, że powoli zaczyna się na nie sezon i na pewno warto już teraz poszukać inspiracji. W końcu świąteczny klimat czuć dużo wcześniej niż 24 grudnia. Co jest modne w tym roku? Znaleźliśmy propozycje idealne dla każdego, na pewno niektóre z nich skradną twoje serce. Zobacz najciekawsze zdobienia świąteczne na paznokcie.

📢 Makijaż, który odmłodzi nawet o 15 lat - to możliwe! Efekt Cię zaskoczy, tak jak te zmiany kobiet. Jak wykonać makijaż odmładzający? ZDJĘCIA

Makijaż, który odmłodzi nawet o 15 lat: Oprócz ukrycia niedoskonałości i podkreślenia naturalnego piękna, odpowiednio wykonany makijaż może także odjąć lat. Te metamorfozy kobiet pokazują, że makijaż odmładzający potrafi dodatkowo pozytywnie wpłynąć na samoocenę i wywołać uśmiech na twarzy kobiet. Jak się malować, aby się odmłodzić nawet o 10 czy 15 lat?

📢 Kwarantanna i izolacja domowa. Automat zadba o wszystko. Nowe zasady wprowadził rząd. Zmiany dla chorych i izolowanych

Kwarantanna i izolacja domowa to terminy, które zna każdy w czasie pandemii koronawirusa w Polsce. Główny Inspektorat Sanitarny wprowadza nowe zasady, które mają dać oddech obciążonym do granic możliwości placówkom. Część procedur zostaje zautomatyzowana, a GIS uruchamia specjalną infolinię do kontaktu. Sprawdź, co się zmienia.

📢 Stopa bezrobocia w Lubuskiem znowu wzrosła. Tym razem nieznacznie. W których powiatach problem z pracą jest największy?

Jak co miesiąc Wojewódzki Urząd Pracy w Zielonej Górze opublikował dane, dotyczące rynku pracy w Lubuskiem. Wynika z nich, że stopa bezrobocia w Lubuskiem na koniec października 2020 r. wyniosła 6,1 proc. Oznacza to, że bez pracy było 23.168 osób, zarejestrowanych w urzędach pracy.

56,9 proc. ogółu bezrobotnych stanowiły kobiety. W porównaniu z poprzednim miesiącem liczba bezrobotnych zwiększyła się o 30 osób (o 0,1 proc.). W stosunku do października 2019 r. liczba bezrobotnych była większa o 5.242 osoby (o 29,2 proc.). W październiku odnotowano wzrost liczby zarejestrowanych bezrobotnych zarówno wśród osób poprzednio pracujących (o 6 osób), jak również wśród osób dotychczas niepracujących (o 24 osoby). Wzrost liczby zarejestrowanych bezrobotnych odnotowano w siedmiu powiatach.

Sprawdziliśmy, jak wygląda sytuacja na rynku pracy w lubuskich powiatach. Gdzie sytuacja jest najlepsza, a gdzie najtrudniejsza? Dane znajdziesz na kolejnych zdjęciach w tej galerii.

📢 Bunt parafian w Korczewie koło Zduńskiej Woli. Nowym proboszczem ksiądz z Czernikowa. Wierni w proteście wyszli z kościoła ZDJĘCIA I FILM

Parafianie z Korczewa koło Zduńskiej Woli protestują przeciwko wprowadzeniu do ich parafii ks. Piotra Siołkowskiego, który w czasie Strajku Kobiet wyszedł z bronią palną do demonstrantów. Ks. Siołkowski ma problemy z policją, został odsunięty od posługi w parafii koło Torunia. Parafianie z Korczewa nie chcą takiego proboszcza, wybierają się do biskupa.

📢 Koronawirus. Co zabrać na kwarantannę? Jakie zapasy żywności zrobić, aby przetrwać izolację. Sprawdź listę koniecznych rzeczy

Czy jesteś gotowa albo gotowy na pozostanie w domu przez 2 tygodnie albo przez miesiąc? Konieczność odbycia kwarantanny domowej może spotkać każdego, a decyzje często zapadają z dnia na dzień. Masz zapasy czy będziesz gorączkowo poszukiwać kogoś, kto zrobi zakupy dla ciebie? Fundacja GOTOWI.ORG przygotowała poradnik - jak zrobić zapasy na kwarantannę domową wraz z listą produktów na 30 dni.

📢 Największe bolączki Polaków na home office. Poznaj proste pomysły na uśmierzenie bólu

Co stanowi największe wyzwanie dla osób, którym polecono home office ze względu na pandemię? Co zrobić, żeby praca zdalna była lżejsza i przyjemniejsza? Podpowiadamy.

📢 Rząd myśli o zniesieniu części obostrzeń. Padły daty

Najwcześniej w połowie grudnia możemy spodziewać się zniesienia części obostrzeń obowiązujących dziś w Polsce. Zapowiedział to w piątek w rozmowie z radiem Zet profesor Andrzej Horban, szef doradców premiera ds. epidemii. Horban wyjaśnił, że będzie to możliwe dzięki temu, że wzrost liczby zakażeń w Polsce zatrzymał się.

📢 Jaka jest zachorowalność na COVID-19 w Lubuskiem? Ilu mamy chorych w regionie?

Najwięcej chorujących na koronawirusa jest w Zielonej Górze, ale o zakażenie najłatwiej jest w powiecie międzyrzeckim. Jaka jest zachorowalność na COVID-19 w Lubuskiem?

📢 Dzieci i ich ulubione zabawki z całego świata: poruszające zdjęcia. Jak wygląda dzieciństwo w różnych krajach? Czasem słodko, czasem gorzko

Co dziecięce zabawki mówią o swoich właścicielach? Okazuje się, że bardzo wiele. Wyrażają nie tylko status majątkowy i pozycję społeczną rodziny, ale także pasje, fobie i ambicje - nie tylko dzieci, ale czasem także, a może przede wszystkim, rodziców. Oto niezwykły cykl portretów z całego globu, wykonanych przez włoskiego fotografa National Geographic, Gabriele Galimbertiego. Jak wygląda dzieciństwo w różnych zakątkach świata? Niekiedy niezwykle poruszająco.

📢 Nowe, nietypowe objawy koronawirusa: Niska temperatura ciała i ból oczu. Jak może jeszcze objawiać się COVID-19? Lista objawów rzadszych

Gorączka, kaszel, brak węchu czy smaku - to objawy zakażenia koronawirusem, o których mówi się od początku trwania pandemii. Jednak z biegiem czasu i z wzrastającą liczbą zakażeń samopoczucie chorych na COVID-19 wskazuje na to, że nie tylko dotychczas znane objawy nie występują u pacjentów, ale, co więcej, pojawiają się zupełnie nowe syndromy świadczące o zakażeniu. Do nietypowych objawów koronawirusa należą m. in. niska temperatura ciała - 35 stopni Celsjusza, ale także ból oczu. Sprawdź, jakie jeszcze nietypowe symptomy zakażenia koronawirusem pojawiają się u niektórych pacjentów?

📢 Kobiety w tych zawodach zarabiają gorzej niż mężczyźni. To dyskryminacja? Luka płacowa w Polsce na tle Europy i świata

Kobiety w Europie zarabiają średnio o 14,8 procent mniej niż mężczyźni. Polska na tle innych państw UE wypada całkiem przyzwoicie, choć wciąż do równości nam daleko. Jak wygląda luka płacowa w poszczególnych zawodach i krajach? Gender pay gap to problem obecny we wszystkich państwach członkowskich, a także poza granicami Europy. W których zawodach w Polsce różnica w wynagrodzeniach jest największa? Zobacz w galerii.

📢 Gorzów: ale mamy zdjęcia ze stadionu Stali. To była wielka rozbudowa! Będzie kolejna?

Warto zapamiętać obecny wygląd "Jancarza", bo… znowu może się zmienić. Stali marzą się dodatkowe loże.

ZOBACZ KONIECZNIE

Uwaga na chińskie telefony

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie