Memoriał Edwarda Jancarza. Oto cała stawka zawodników

Jarosław Miłkowski
XVIII Memoriał Edwarda Jancarza został zaplanowany na 30 marca. Początek zawodów o 13.30. Jakub Pikulik
W poniedziałek 26 lutego poznaliśmy ostatnich zawodników, którzy wystąpią w XVIII Memoriale Jancarza. W stawce jest m.in. pięciu zawodników Stali Gorzów oraz mistrz świata Bartosz Zmarzlik.

Jedenastu Polaków i pięciu zawodników zagranicznych. Pięciu zawodników Stali Gorzów i jedenastu startujących w innych klubach. Tak najkrócej można scharakteryzować stawkę XVIII Memoriału Edwarda Jancarza. Ta prestiżowa impreza została zaplanowana na 30 marca (to Wielka Sobota). Na niespełna pięć tygodni przed tą datą poznaliśmy pełną stawkę zawodników. Stal ogłaszała nazwiska zawodników od końca stycznia. W poniedziałek 26 lutego poznaliśmy ostatniego zawodnika, który przyjedzie na memoriał w roli gościa, a także pięciu gospodarzy.

Tych 16 zawodników pojedzie w Memoriale

W XVIII Memoriale Edwarda Jancarza mają wystartować: Patryk Dudek, Jack Holder, Piotr Pawlicki, Przemysław Pawlicki, Maciej Janowski, Bartosz Zmarzlik, Kai Huckenbeck, Wiktor Przyjemski, Daniel Bewley, Kacper Woryna, Chris Holder, Martin Vaculik, Szymon Woźniak, Oskar Fajfer, Oskar Paluch, Jakub Miśkowiak.

Dodajmy, że w memoriałowej stawce wśród zawodników gospodarzy brakuje Andersa Thomsena. Ma jednak usprawiedliwienie. Sympatyczny stalowiec 30 marca ma wystąpić w reprezentacji Danii w półfinale Drużynowych Mistrzostw Europy.

Memoriał został zaplanowany na 13.30. Rozpocząć się on ma efektowną prezentacją. Start do pierwszego biegu ma nastąpić o 14.00. Zwycięzca zawodów otrzyma 25 tys. zł.