Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

I tak oto o Perle Cybinka usłyszała cała Polska

Redakcja
Tak Perła Cybinka wpadła w euforię po tym, jak jej zawodnik wykorzystał karnego w ćwierćfinale turnieju wojewódzkiego.
Tak Perła Cybinka wpadła w euforię po tym, jak jej zawodnik wykorzystał karnego w ćwierćfinale turnieju wojewódzkiego.
- W 2016 r. założyliśmy UKS Perła Cybinka, by… wystąpić w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Zagraliśmy w nim. I to jak! – uśmiecha się prezes i trener klubu Piotr Kobyłecki.

Cybinka to około trzytysięczne miasteczko w powiecie słubickim, ale dzięki Turniejowi dowiedziało się o nim nie tylko całe województwo lubuskie, ale również cała Polska.

- Trzy lata temu dwie nasze drużyny wygrały finały powiatowe i awansowały do finałów wojewódzkich. A w nich zespół z rocznika 2007 prowadzony przez trenera Marka Orzeszkę zajął drugie miejsce, za to drużyna 2009 kierowana przeze mnie uplasowała się na trzeciej pozycji – przypomina Kobyłecki i dodaje: – Ten Turniej w Kostrzynie nad Odrą był dla nas wyjątkowy, bo starsi zawodnicy ponieśli porażkę dopiero w finale, z miejscowym UKS Czwórka, a Oskara Banaszkiewicza organizatorzy uznali najlepszym piłkarzem finałów. Drugiego dnia jego młodsi koledzy odnieśli zwycięstwa we wszystkich meczach fazy grupowej. Ostatecznie byliśmy trzeci, ale Wiktora Szostaka wybrano najlepszym bramkarzem. I tak dumni, z medalami na szyjach oraz nowymi strojami i torbami, wróciliśmy do Cybinki.

Do finału ogólnopolskiego awansowali kostrzynianie. A potem grupa z kategorii wiekowej do 10 lat weszła do finału rozgrywanego na PGE Narodowym. To osiągnięcie, ale w U-12 powtórzyła w tym roku. Sukces był tym cenniejszy, że w maju gracze UKS Czwórka oraz UKS Akademia Futbolu, będący na co dzień uczniami SP-4 w Kostrzynie, triumfowali w Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku”. Kobyłecki przyznaje, że tak dwa lata temu, jak i w 2019 dopingował kostrzynian. – Zawsze marzyłem o tym, by zagrać na PGE Narodowym. Ale skoro nie mogłem ja i moi chłopcy, to kibicowałem Kostrzynowi, trenowanemu przez Adama Bogdańskiego i Roberta Guźniczaka. Oglądałem finał na żywo w telewizji i bardzo go przeżywałem. Wygrana zaprzyjaźnionej drużyny to było coś! A od „Czwórek”, a w zasadzie od rodziców Alana Krysińskiego, zdobywcy zwycięskiej bramki w tym meczu, dostałem prezent, dwie koszulki reprezentacji Polski – jedna z podpisami całego zespołu, a druga z autografem Roberta Lewandowskiego [triumfatorzy Turnieju w nagrodę mogą spotkać się z kadrą Polski – przyp. red.]. Ta z podpisami wszystkich kadrowiczów trafi do galerii naszego klubu, która wkrótce powstanie w hali miejskiej w Cybince. Do niej trafią też puchary i medale z Turnieju „Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku” – stwierdził działacz, któremu w prowadzeniu zajęć asystuje 15-letnia piłkarka TKKF Stilon Gorzów Karolina Nowicka.

W jaki sposób o Perle Cybinka zrobiło się głośno?

Ale, tak jak wspomnieliśmy, o Cybince też było głośno. Wywołał ją prezes PZPN-u. – Zbigniew Boniek umieścił nasze zdjęcie z Turnieju na Twitterze i napisał: „Wygląda na to, że grają dalej”. Fotografia pokazywała, jak wpadamy w euforię po zwycięskim rzucie karnym wykonanym przez Patryka Sołtysiaka przeciwko Żarom, w meczu ćwierćfinałowym finałów wojewódzkich w Kostrzynie. Było widać na tym obrazku, jak bardzo kochamy piłkę nożną – przekonuje z uśmiechem na ustach Kobyłecki.

Dla niego Turniej jest czymś szczególnym.

Turniej "Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku" to taka liga mistrzów dla dzieci.

Ranga zawodów, profesjonalna ich organizacja czy świetna atmosfera powodują, że my do niego podchodzimy w należyty sposób – zapewnia szkoleniowiec, którego podopieczni w niejednych zawodach, w których rywalizowali, prezentowali się w koszulkach z Turnieju.

Warto więc docenić Perłę, bo to klub, w którym na co dzień ćwiczą chłopcy i dziewczynki z takich miejscowości jak: Grzmiąca, Białków, Sądów, Radzików, Rąpice, czy też Drzeniów. Są też dzieci z powiatu krośnieńskiego, w tym z Łochowic oraz Radomicka, jak bardzo utalentowany zdaniem jego opiekuna Gabriel Sandrzyk oraz Marysia Słowińska, piłkarka kadry wojewódzkiej U-14. I to oni w różnych turniejach pokonują ekipy z o wiele większych miast i znacznie bardziej znanych klubów. – Jesteśmy dobrą drużyną, ale by być jeszcze lepszą, to musimy grać z lepszymi zespołami od nas. Nie boimy się ich – mówi Oliwier Mielcarek, jeden z podopiecznych Kobyłeckiego. A z takimi nastawieniem jego graczy można być przekonamy, że jeszcze nie raz i nie dwa usłyszymy o nich.

Chcesz na bieżąco śledzić sportowe newsy z Ziemi Lubuskiej, Polski oraz świata? Polub naszą stronę na Facebooku: Gazeta Lubuska Sport

GazetaLubuskaSPORT

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Powrót reprezentacji z Walii. Okęcie i kibice

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: I tak oto o Perle Cybinka usłyszała cała Polska - Gazeta Lubuska

Wróć na gorzowwielkopolski.naszemiasto.pl Nasze Miasto