Lubuszanie sięgnęli po pięć medali mistrzostw Polski seniorów w lekkiej atletyce

Cezary Konarski
Lubuscy lekkoatleci zdobyli pięć medali halowych mistrzostw Polski seniorów. Na zdjęciu Marika Majewska. Facebook/AZS AWF Gorzów
Pięć medali halowych mistrzostw Polski seniorów zdobyli w Toruniu lubuscy lekkoatleci. Tytuły mistrzowskie wywalczyli Łukasz Żok z ALKS-u AJP Gorzów oraz żeńska sztafeta AZS-u AWF Gorzów.

Cztery „krążki” w Toruniu zdobyli lekkoatleci z Gorzowa. Ten wynik podzielili między sobą reprezentanci dwóch klubów – ALKS-u AJP i AZS-u AWF. Łukasz Żok – zawodnik pierwszego z wymienionych klubów – sięgnął po tytuł mistrza Polski w biegu na 200 m, uzyskał czas 21,14. Jego koleżanka klubowa – Nikola Horowska – walczyła o złoto w skoku w dal, ale wynik 6,43 m dał jej ostatecznie drugie miejsce na podium.

Drugi złoty medal dla Ziemi Lubuskiej wywalczyły zawodniczki AZS-u AWF, które tworzyły sztafetę 4x200 m. Marika Majewska, Kaja Wesołowska, Aleksandra Jeż i Martyna Trocholepsza pobiegły w czasie 1.38,06. Jedna z zawodniczek zwycięskiej sztafety – Marika Majewska – zdobyła też brązowy medal na dystansie 60 m przez płotki, uzyskując czas 8,13.

Jedynym lubuskim zawodnikiem spoza Gorzowa, który stanął na podium był Hubert Trościanka. Niespełna 18-letni zawodnik ULKS-u Uczniak Szprotawa jest ostatnio w znakomitej formie. Zdobył brązowy medal w 7-boju, uzbierał 5313 pkt., wygrywając trzy konkurencje – biegi na 60 m, 60 m ppł. i 1000 m. Warto zaznaczyć, że tydzień wcześniej we Wrocławiu Hubert Trościanka sięgnął po złoto mistrzostw Polski juniorów (U20), wynikiem 5554 pkt. poprawiając 16-letni rekord Polski w tej kategorii wiekowej.