Pot, wiatr, zmęczenie i radość na mecie. Tak wyglądał półmaraton w Skwierzynie [ZDJĘCIA, WIDEO]

Rekordowa liczba 264 zawodników wystartowała w czwartej edycji półmaratonu o Złotego Lwa Skwierzyny - Woodwaste Velti, który rozegrany został w niedzielę na trasie miedzy Skwierzyną i Świniarami.

Skwierzyński półmaraton jest jedną z największych imprez biegowych na lubusko-wielkopolskim pograniczu. W niedzielę. 28 października, z dystansem 21.097 m. zmierzyło się aż 264 biegaczy, w tym spora grupa amerykańskich żołnierzy, którzy stacjonują w Skwierzynie.

Podobnie jak w poprzednich latach, biegacze wystartowali sprzed ratusza, gdzie znajdowała się także meta. Od samego początku tempo nadawał Michał Hulewicz z Gorzowa Wlkp. Szybko odskoczył do przodu i na piątym kilometrze miał już ponad sto metrów przewagi nad peletonem. Utrzymał ją do samego końca. Linię mety przekroczył z czasem 1:10:03 i zdetronizował Marcina Zagórnego z Radnicy, który wygrał poprzednie trzy edycje półmaratonu i teraz musiał się zadowolić drugim miejsce z czasem 1:11:22. Trzeci był Adam Marysiak z Książa Śląskiego, który dobiegł do mety z czasem 1:14:13.

Wśród zawodników z powiatu międzyrzeckiego najlepszy był Edwin Kuszczyk z Międzyrzecza. Z czasem 1:18:58 był siódmy w kategorii open, ale wygrał swoją kategorię wiekową.

Dywersanci uderzyli w miasto. Gry wojenne w Międzyrzeczu

Wśród pań tryumfowała Sandra Nowak z Zielonej Góry z czasem 1:20:59.

- Bardzo fajny bieg. Polecam. Trochę wiało, ale nie przeszkadzało - mówiła po odebraniu głównej nagrody - statuetki Złotego Lwa Skwierzyny, którą wręczył jej burmistrz tego miasta Lesław Hołownia

.

Drugie miejsce zajęła Wioletta Paduszyńska, która mieszka wprawdzie w Gorzowie, ale służy w 17. Wielkopolskiej Brygadzie Zmechanizowanej i ma na koncie wiele sukcesów w barwach „siedemnastej” (1:21:12). Trzecie miejsce wywalczyła Barbara Pochranowicz z Dębna Lubuskiego (1:28:27), natomiast wśród biegaczek z powiatu międzyrzeckiego najlepszy wynik uzyskała Paulina Radys z Międzyrzecza (1:38:24).

Relacja z biegu w środę, 31 października, w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.