Bieg im. Tomasza Hopfera w Przytocznej [WIDEO, ZDJĘCIA]

Dariusz Brożek
Ponad 30 miłośników królowej sportu wystartowało w 34. edycji biegu im. Tomasza Hopfera, który rozegrany został w niedzielę, 17 września, w Przytocznej w powiecie międzyrzeckim. Dariusz Brożek
Ponad 30 miłośników królowej sportu wystartowało w 34. edycji biegu im. Tomasza Hopfera, który rozegrany został w niedzielę, 17 września, w Przytocznej. Wśród mężczyzn wygrał Tomasz Waszczuk ze Szczecina, natomiast wśród pań tryumfowała Nikolina Szurgocińska z Gryfina.

Uczestnicy niedzielnego biegu w Przytocznej rywalizowali na dystansie 10.500 m. W tym roku organizatorzy zmienili trasę. Start i metę wyznaczyli na boisku Orlik przy Zespole Szkół, zamiast na stadionie jak w poprzednich latach. – Dzięki temu zawodnicy mogli ominąć trasę krajową nr 24, na której jest spory ruch samochodowy, co miało wpływ na poprawę ich bezpieczeństwa – tłumaczy wójt Bartłomiej Kucharyk.

W biegu głównym wystartowały 34 osoby, w tym sześć pań. Jako pierwszy na mecie zameldował się Tomasz Waszczuk ze Szczecina z czasem 0:34:02,78. – Było słonecznie i bez porywistego wiatru, a ja lubię taką pogodę. Ten bieg ma historię. Chciałem go wygrać i udało się – mówił na mecie.

Wśród pań tryumfowała Nikolina Szurgocińska z Gryfina, która pokonała trasę w czasie 0:42:45,42. – Trasa była lepsza niż przed rokiem – mówiła.

Wśród zawodników z powiatu międzyrzeckiego najlepiej wypadł przedstawiciel gospodarzy Karol Maciąg z (0:39:19,30), który w kategorii open uplasował się na siódmej pozycji.

Zdjęcia i relacja z biegu w środę, 20 września, w tygodniku „Głos Międzyrzecza i Skwierzyny”.

Strefa Biznesu: Rolnicy zapowiadają kolejne protesty, w nowej formie